MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

4 grudnia 2019 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Program był bardzo bogaty, gdyż zawierał zarówno wątki historyczne, kulinarne jak również ciekawą zabawę.

Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z historią na Starym Mieście przy Pomniku Małego Powstańca i Syrenki.

Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który zwiedzaliśmy z przewodnikiem.

Ciekawym punktem wycieczki były również warsztaty w Manufakturze Czekolady. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada oraz degustowały gorącą, mleczną czekoladę. Po czym samodzielnie zrobiły tabliczkę czekolady z wybranymi przez siebie bakaliami i owocami.

Ostatnim punktem programu był Królewski Ogród Światła w Wilanowie. W otaczających ciemnościach rozbłysnął tysiącami kolorowych świateł cudowny ogród, a muzyka wprowadziła w zadumę.

Późnym wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Skibniewa.

Iwona Olędzka
Anna Miklas